A Pránanadi® hazai története


  A Pránanadi® hagyomány magyarországi megjelenése és elterjedése Petrezselyem József nagymester nevéhez kötődik. A ‘80-as évek végén József egy asztalosüzemben dolgozva, több hónapon keresztül ki volt téve egy ragasztóanyag mérgező hatásának, amiről akkor még nem tudták, hogy a leukémiához hasonló tüneteket okoz. Az orvosi vizsgálatokon derült ki, hogy a méreganyag elkezdte lebontani a vérét. Öt társával szintén ez történt, akik vele együtt dolgoztak. Akkoriban ez a mérgezés gyógyíthatatlannak bizonyult és a hagyományos orvoslás nem kínált megoldást a problémájára. József azonban nem adta fel a reményt, és az alternatív orvoslás több különböző technikáját kipróbálta, tartós sikert viszont mégsem ért el velük.
1989-ben németországi rokonánál tett látogatása alkalmával az utcán sétálva egy lámpaoszlopra ragasztott hirdetést pillantott meg, amelyen keleti filozófiai tanítást és test harmónizálást hirdettek. Elment erre az előadásra rokona kíséretében, aki tolmácsolta neki az előadást. Ezt követően két héttel kapta meg az első beavatást és tanítást, ennek az ősi eredetű, Tibetben megőrzött természetes gyógymódnak a használatára. A beavatás után kerek egy éven át végezte az önkezeléseket nagyjából napi 4 órán keresztül. Ennek köszönhetően 1992-ben teljesen gyógyult lett.
Sikerén felbuzdulva elkezdte test harmónizálással segíteni eleinte rokonait, majd az egyre tágabb körökből érkezők érdeklődőket. Ugyanebben az évben megkapta a lehetőséget a módszer átadására, majd 1993. február 23-án megtartotta első nyilvános 1-s fokozatot Szolnokon. A technika átadása azóta is folyamatosan zajlik hazánkban és a környező országokban. 2004-ben a Pránanadi® név és technika bejegyzésre került és védjeggyel lett ellátva a Szabadalmi Hivatalnál, hogy az európai törvényeknek is megfelelve tisztán tudjon megmaradni a tradíció. 2016-ban pedig a teljes technika Szabadalmi Oltalom alá lett helyezve.